• 0905 331 311
  • relaxclub@relaxclub-moldava.sk

Tens – ElektrostimuláciaDigitálny prístroj TENS / EMS patrí do skupiny elektrostimulačných prístrojov.

Je vybavený tromi základnými funkciami, ktoré je možné používať aj kombinovane:

1. Elektrická stimulácia nervových dráh (TENS)

2. Elektrická stimulácia svalového tkaniva (EMS)

3. Masážny účinok vyvolaný elektrickými signálmi.

Pre tento účel je prístroj vybavený štyrmi nezávislými stimulačnými kanálmi a štyrmi samolepiacimi elektródami. Prístroj ponúka mnohostranne aplikovateľné funkcie na zlepšenie celkového zdravotného stavu, tíšenie bolesti, udržiavanie telesnej kondície, relaxáciu, revitalizáciu svalov a potláčanie únavy. Princíp činnosti elektrostimulačných prístrojov je založený na simulácii telu vlastných impulzov, ktoré sa prostredníctvom elektród privádzajú na pokožku, odkiaľ postupujú do nervových resp. svalových vlákien. Elektródy je možné upevniť na rôznych častiach tela, pričom elektrické stimuly sú neškodné a prakticky bezbolestné. Pri určitých aplikáciách pociťujete len jemné mravenčenie alebo vibrovanie. Elektrické impulzy vysielané do tkaniva ovplyvňujú prenos vzruchov v nervových vedeniach ako aj v nervových uzloch a svalových skupinách v oblasti aplikácie.

Metóda TENS je klinicky overená a schválená pre nasledujúce aplikácie:

  • Bolesti chrbta, najmä aj bolesti v oblasti bedrovej a krčnej chrbtice
  • Bolesti kĺbov (napr. kolenný kĺb, bedrový kĺb, rameno)
  • Neuralgie
  • Bolesti hlavy
  • Menštruačné bolesti u žien
  • Bolesti a zranenia pohybového ústrojenstva
  • Bolesti pri poruchách prekrvenia
  • Chronické bolestivé stavy vyvolané rôznymi príčinami

Elektrická stimulácia svalov (EMS) je rozšírená a všeobecne uznávaná metóda, ktorá už dlhé roky nachádza uplatnenie v športovom a rehabilitačnom lekárstve. V oblasti športu a fitnes sa EMS okrem iného používa ako doplnková metóda ku konvenčnému svalovému tréningu na zvýšenie výkonnosti svalových skupín a prispôsobenie telesných proporcií požadovaným estetickým cieľom. Aplikácia EMS je možná dvomi smermi. Na jednej strane môžete vyvolať cielené posilnenie svalstva (aktivačná aplikácia), na strane druhej dosiahnuť aj uvoľňujúci, zotavujúci účinok (relaxačná aplikácia).

Digitálny prístroj TENS/EMS vďaka integrovanej masážnej technológii umožňuje pri použití programu, ktorý čo sa týka pociťovania a účinkov zodpovedá podmienkam reálnej masáže, pomáha odstraňovať svalové kŕče a potláčať prejavy únavy.


Vectors
napíšte nám

Nie sme ONLINE !! Ale môžete nám poslať e-mail a my Vás budeme kontaktovať späť.

Kliknite na tlačidlo ENTER na chat