• 0905 331 311
  • relaxclub@relaxclub-moldava.sk

OxygenoterapiaOxygenoterapia

V našom zariadení oxygenoterapiu kyslíkový koncentrátor De Vilbiss od amerického výrobcu Sunrise Medical.

Metóda oxygenoterapie sa používa v medicíne i bežnom živote už niekoľko rokov. Je známe, že ak sa kyslík vdychuje v koncentrácii vyššej ako je prítomný vo vzduchu, stúpa počas tejto doby i koncentrácia kyslíka v krvnej plazme. Zvýšenie parciálneho tlaku kyslíka v krvi vedie k zvýšeniu prietoku krvi kapilárnym riečiskom, a tak aj k lepšej dodávke kyslíka tkanivám. Niektoré problémy ako poruchy pamäte, zníženie výkonu, spomalené reakcie, kvalita zraku a sluchu, rovnako ako migrény alebo predčasné starnutie, sú často dávané do súvislosti s nedostatočným prekrvením organizmu. Zvýšenie dodávky kyslíka tkanivám, zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje rast a regeneráciu.

Vďaka oxygenoterapii sa zlepší prevencia niektorých ochorení, podporí sa hojenie, zvýši sa psychická a fyzická kapacita, skvalitní sa mikrocirkulácia a v neposlednom rade sa celkovo zlepší stav pleti. Kyslík je pohonná látka v živote. Pretože kyslík sa nedá v organizme skladovať, musíme zaistiť jeho pravidelný prísun. To je zaistené dýchaním. V pľúcach sa kyslík dostáva do krvi a pomocou obehového aparátu do orgánov celého tela. V kapilárach sa kyslík presúva do buniek, kde dochádza k procesom vyrábajúcim energiu. Ak je v tele nedostatok kyslíka, je v tele aj nedostatok energie. Intenzívny prísun kyslíka môžeme dodať kapiláram i aplikáciou vysoko koncentrovaného kyslíka priamo na pleť.
Pri oxygenoterapii, čiže vdychovaní zvlhčeného kyslíka je odporúčaná frekvencia podávania 5x – 10x. Terapia navodzuje pocity celkového upokojenie, zlepšenie dychu a ústupu únavy. Význam vdychovania koncentrovaného kyslíka spočíva v spomalení procesu telesného a duševného starnutia, pôsobí priaznivo na psychiku, posilňuje imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, znižuje nepriaznivé dôsledky zlých ekologických podmienok na zdravie.

Je indikovaný pri liečbe ochorení srdca a obehového systému, pri diabetických komplikáciách, a pod. Vhodné pri ochorení dýchacích ciest, k zlepšeniu prekrvenia a proti únave.

Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.

OXYGENOTERAPIA – odporúčame pri astme, bronchitíde, angíne pectoris, ischémii. Zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, výkonnosť svalov i mozgu, pomáha prekonať vyčerpanosť, zvýšenie imunity voči virózam a zlepšuje pamäť.

Každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka a tým aj energie je príčinou mnohých chorobných stavov a vedie ku vzniku zdravotných problémov a ochorení.

Využite preto jedinečnú možnosť tejto liečebnej metódy, ktorá Vám pomôže:

  • Priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu
  • Zvýšiť fyzickú a psychickú výkonnosť
  • Urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby
  • Priaznivo ovplyvniť liečbu ochorení centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorenia tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu
  • Preventívne pôsobiť proti nádorovým ochorením
  • Zmierniť nežiaduce účinky farmakoterapie
  • Zlepšiť kondíciu pred veľkou plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím
  • Spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy

Ak zvýšime obsah kyslíka vo vdychovanom vzduchu zväčšujeme kvalitu svojho života, zvyšujeme fyzickú i mozgovú aktivitu, spomaľuje starnutie čiže si predlžujeme život.


Vectors
napíšte nám

Nie sme ONLINE !! Ale môžete nám poslať e-mail a my Vás budeme kontaktovať späť.

Kliknite na tlačidlo ENTER na chat