• 0905 331 311
  • relaxclub@relaxclub-moldava.sk

Fínska saunaFínska sauna:

V našom zariadení máme 8 miestnu potiareň. Vyrobená je zo severskej jelše, lavice sú z termotopoľa. Výhrevné teleso je od poprednej fínskej firmy NARVI. Kvalitné ochladenie zabezpečuje sprcha, banícke vedro a bazénik s prietočnou studenou vodou. Súčasťou zariadenia je aj odpočívareň so 6 lehátkami a 2 relaxačnými kreslami.

Saunovanie spočíva v striedaní pobytu v horúcom prostredí sauny a následnom ochladení. Pozitívne účinky sú nesporné! Ak chcete docieliť dlhodobú podporu imunity, prevenciu ochorení či celkovú relaxáciu, malo by byť saunovanie pravidelné (aspoň jedenkrát týždenne).

Saunujte sa, ale správne!

1. Očista a príprava

Po umytí a osprchovaní tela sa dobre utrite uterákom a vstúpte do sauny.

2. Prehrievanie organizmu

Pohodlne sa usaďte alebo si ľahnite. Dýchajte pomaly zásadne nosom. Ak vás pri vdychu páli, prikryte si nos aj ústa dlaňou alebo si ich choďte opláchnuť. Vyčkajte, kým sa celý neprehrejete a nezačnete sa potiť. Pred ukončením pobytu v saune si sadnite, pomasírujte si kožu končatín a trupu prstami, dlaňou alebo hubkou.

3. Ochladzovanie

Ochladzovať telo môžete sprchovaním pod chladnou vodou po dobu max. 5 minút. Začnite nohami, potom nasleduje chrbát, ruky, brucho a nakoniec hrudník. Hlavu, a hlavne zátylok, nesprchujte! Tvár stačí opláchnuť dlaňou. Ďalšou možnosťou je vojsť do vane prípadne bazéna plného studenej vody max. však na 2 minúty.

Počas ochladzovania prechádza telo tromi fázami. Najskôr vám začne byť chladno. Cievne kapiláry v podkoží sú roztiahnuté a nastavené na režim čo najväčšieho odchodu tepla. Pôsobením zimy sa rýchlo začnú sťahovať a stláčať krv do vnútorných orgánov. Po čase tak pocit chladu ustúpi.

4. Oddychovanie

Po ukončení  ochladzovania sa presuňte do oddychovej zóny. Zabaľte sa do tepla a relaxujte asi 10 – 20minút! Až potom môžete ísť opäť do sauny a celý postup opakovať (max. 2 – 3krát)

5. Ukončenie

Po záverečnom relaxovaní po poslednom pobyte v saune sa osprchujte, telo dobre umyte od potu mydlom alebo peelingom – pokožka sa krásne očistí a zjemní! Na záver sa natrite výživným telovým krémom alebo mliekom. Nezabudnite doplniť tekutiny. Polhodinovým saunovaním telo až stratí 500g vody, preto je pitný režim veľmi dôležitý. Vodu prijímajte postupne po dúškoch, najlepšie minerálku či nesladený čaj.


Vectors
napíšte nám

Nie sme ONLINE !! Ale môžete nám poslať e-mail a my Vás budeme kontaktovať späť.

Kliknite na tlačidlo ENTER na chat